gallery/unnamed

Z miłości do drewna...

XILIX GEL

Żelowy środek do ochrony i

leczenia drewna

Preparaty do ochrony drewna

Drewno to szlachetny materiał, który od zawsze kojarzony jest z elegancją i klasą. Obecnie wykorzystywany jest jako podstawa wielu kompozycji lub element dekoracyjny, nadający przedmiotom wysublimowany urok. Jednak “życie drewna” jest zależne od wielu czynników. Żeby posłużyło nam na dużej potrzebna jest odpowiednia ochrona, taka jaka impregnacja, czy malowanie. Dlaczego to takie ważne, by pamiętać o pielęgnacji drewna? I jak wybrać skuteczny preparat?

Ochrona drewna - dlaczego tak ważna?

Zastosowanie specjalnej ochrony ma wpływ na wygląd i stan drewna oraz na okres jego użytkowania. Odpowiedni preparat chroni drewno nie tylko przed czynnikami takimi jak woda, ale także nie pozwala by jego strukturę uszkodziły owady, larwy, grzyby, czy wszechobecna wilgoć. Aby dotrzeć do wszystkich zakamarków przedmiotu najczęściej wykorzystywaną metodą jest malowanie za pomocą wałka lub pędzla, jednak większe powierzchnie mogą być zabezpieczane także metodą natryskową. Ogromną rolę w procesie impregnacji odgrywa zastosowany produkt, który powinien być dopasowany do efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Podstawowym składnikiem takiego preparatu musi być substancja zabezpieczająca przed wodą, taka jak teflon. Na rynku dostępne są różne propozycje, w tym bejce, lakierobejce, czy oleje do drewna. Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do malowania drewno należy odpowiednio przygotować, m.in. poprzez zdarcie poprzedniej warstwy oraz uzyskanie gładkości. 

Xilix - wybór specjalistów

Jeśli zależy nam na doskonałej ochronie drewna, warto zastosować środki polecane przez  specjalistów. Jednym z nich jest Xilix, czyli żelowy preparat, stworzony z myślą o kompleksowej ochronie drewna. Dzięki swojej formule jest bezpieczny dla zdrowia i naszego otoczenia, a jednocześnie doskonale chroni drewniane elementy przed atakiem larw i termitów. Xilix to produkt łatwy w użyciu, który nie zmienia koloru drewna i pozwala zachować jego naturalny wygląd. Preparat jest bezwonny, a jego zastosowanie jest możliwe bezpośrednio po otwarciu produktu. Xilix ceniony jest przede wszystkim za siłę z jaką oddziałuje na drewno i szybkość wnikania w jego warstwy. Wydajne opakowanie w przystępnej cenie sprawia, że to rozwiązanie dla każdego. 

 

Wróć do bloga